Jak ukryć klimatyzator na balkonie?

Posiadanie klimatyzacji niesie za sobą zalety niezależnie od pory roku – latem pozwala się ochłodzić, a zimą się dogrzać – nic więc dziwnego, że co raz więcej osób decyduje się montaż tego urządzenia. Oprócz zalet, klimatyzatory mają też jedną wadę – są duże i niezbyt estetyczne. Klimatyzatory stacjonarne składają się z dwóch jednostek – wewnętrznej, montowanej w pomieszczeniu oraz zewnętrznej, odprowadzającej ciepłe powietrze. W tym artykule skupimy się na tej drugiej części i podpowiemy, jak skutecznie zamaskować klimatyzator na balkonie.

Montaż klimatyzatora na balkonie

Zazwyczaj aby zamontować klimatyzator w swoim mieszkaniu, obowiązkowe jest uzyskanie zgody zarządcy w postaci spółdzielni lub wspólnoty. Już podczas składania wniosku o pozwolenie na montaż, zarządca może wymagać szkicu informującego o planowanym miejscu instalacji, w związku z czym warto zastanowić się nad tym aspektem już zawczasu. Mieszkańcy domów, choć nie muszą nikogo pytać o pozwolenie, to warto aby również przemyśleli umiejscowienie jednostki, gdyż ta decyzja wpłynie na ostateczną estetykę przestrzeni oraz na funkcje użytkowe.

Sposoby na zamaskowanie klimatyzatora na balkonie

Montaż klimatyzacji wiąże się zazwyczaj z chęcią ukryciem jednostki zewnętrznej. Niektórzy próbują ukryć klimatyzator przykrywając go pnączami lub innymi roślinami, co nie jest dobrym pomysłem, gdyż wydmuchiwane ciepłe powietrze będzie miało na nie negatywny wpływ. Najlepszym rozwiązaniem jest zabudowa klimatyzatora, która musi być całkowicie ażurowa, aby umożliwiała swobodny przepływ powietrza z jednostki. Dobrze zaprojektowana osłona będzie nie tylko ozdobą, ale może pełnić również funkcję stolika czy półki.

Choć klasycznym wyborem jest drewniana obudowa, to na rynku są również dostępne specjalne maskownice o różnorodnych wzorach. Takie rozwiązanie pozwala całkowicie dobrać wykończenie do stylistyki balkonu czy elewacji oraz daje niemalże nieskończone możliwości aranżacji.

Jak mogę spersonalizować obudowę na klimatyzator?

Wystarczy sprawdzić naszą ofertę na zabudowy klimatyzatorów na której graficznie wyjaśniamy w jaki sposób wymierzyć zabudowę, prezentujemy dostępne kolory oraz wzory. W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do kontaktu:

Dla czytelników naszego bloga mamy specjalną promocję 😊🔥

Podaj kod blog przy zamówieniu w sklepie lub powiedz nam, że chcesz skorzystać z rabatu dla czytelników bloga zamawiając telefonicznie

Leave a comment